SGK İstihdam Teşvik Danışmanlığı

SGK İstihdam Teşvik Danışmanlığı

SGK Prim Teşviklerin Amacı

Ülkemizde, yaşanan ekonomik daralmanın bir sonucu olarak; istihdamı arttırmak, genç, üniversite mezunu ve kadın sigortalı istihdamına öncelik tanımak, işletmelerin iş gücü maliyetlerini azaltarak SGK’ya ödemeleri düzenli kılmak ve kayıt dışı istihdamı azaltmak maksadıyla çeşitli teşvikler uygulanmaktadır.

 

Neden Profesyonel Danışmalık Gerekli?

SGK Prim Teşviklerinin dinamik olması, işletmedeki her işe giriş çıkışın tüm teşvikli sigortalıları etkilemesi ve özellikle her ay ilave istihdam şartına dikkat edilmesi gerekliliği teşviklerin takibini zorlaştırmaktadır. Muhasebe yetkilileri, iş kaleminin fazla olması nedeniyle işletmeleri teşviklerden ya kısmen yararlandırmakta veya hiç yararlandırmama yolunu tercih etmektedirler. Bu ise işletmelere gizli bir maliyet olarak yansımaktadır…

Biz ne yapıyoruz?

Bilgi Kurumsal Danışmanlık A.Ş olarak deneyimli kadromuz ve etkin online uygulamamızla SGK prim teşviklerini işletmeniz için 30 dk. içinde ücretsiz inceler, analizini yapar ve sizlere rapor halinde sunarız.

Teşviklerden azami şekilde faydalanabilmeniz için gerek işe giriş-çıkış aşamalarında gerekse şubeler arası personel nakillerinde teşvikten faydalanma imkânı olan personellere yönelik önerilerde bulunarak istihdam yönetiminde danışmanlık yapıyoruz.

Cari (Güncel) dönemlerde teşvik şartlarını sağlayan sigortalıların her ay analizini yaparak prim indirimlerinden yararlandırıyor ve maliyetlerinizi azaltıyoruz.

23 Eylül 2020
SGK İstihdam Teşvik Danışmanlığı için yorumlar kapalı
1.366 kez görüntülendi
×